Hizmetlerimiz

TRANSQUA

TEKSTİL BOYALARI

TRANSQUA, polyester, pamuk, akrilik ve poliamid elyafa değer katmak için ürettiği boya ve kimyasal gruplarındaki sıvı, toz ve dispersiyon olarak değişik formlarda ürün ve çözümler sunmaktadır. Farklı Arge disiplinlerini bir araya getirmek için kurduğu sinerji ile pek çok çeşitli üretim proseslerini kullanarak multi-fonksiyonel ürünler geliştirebilme kapasitesi ile alanında lider olmayı hedefleyen bir firmadır.

Şimdilik Aylık 1000 Ton kimyasal üretim kapasitesine sahip olan, Avrupa ve Asya kıtalarının birleştiği yerde bulunmanın verdiği stratejik önem ile bu kıtalara yapılan ihracatlarda, müşterilerine düşük stok maliyeti ve hızlı, zamanında sevkiyat gibi büyük lojistik avantalar sağlamaktadır.

TRANSQUA boya gamı; tekstil boyama ve baskı prosesleri için amaca ve kullanım koşullarına uygun olarak müşteriye özel çözümler sunan farklı gruplarda boyarmadde ve pigmentleri içerir. Bu boyarmaddeler, işletmecilerin boya seçimlerini kolaylaştıracak şekilde ve geniş gam içeriği ile dispers, reaktif boyalar olarak toz ve sıvı formda bulunmaktadır.

Markaların ve üreticilerin ekolojik ve performans kriterleri doğrultusunda sürekli iyileştirme prensibi ile hareket eden TRANSQUA, inovatif ürünler ile müşterilerine çözüm ortağı olurken, çevre ve insan sağlığına verilen zararı en aza indirecek şekilde gereken yatırımları yapmakta ve bu konulardaki ulusal ve uluslararası standartları takip edip uygulamaktadır. Boyarmaddelerimiz bluesign® gerekliliklerine uygun üretilirler ve kasıtlı olarak ZDHC MRSL tablolarında listelenen öncelikli kimyasal gruplarındaki kimyasalları belirlenen sınırların üstünde içermezler. Tekstil ve giyim tedarik zincirini etkileyen mevzuatlarla birlikte otoritelerin ve markaların kısıtlı kimyasal kimyasal listelerine (RSL’ler) ve Oeko-Tex® 100 standartlarına tam uyum gösterirler. REACH Yönetmeliği’nin Yüksek Önem Arz Eden Maddelerini (SVHC) ve Ek 17’sinde kısıtlanmış olan Azo Boyaları içermezler.

REAKTİF BOYALAR

  • Yüksek Işık Haslıklı Reaktif Boya Grubu
  • Açık ve Orta Renkler İçin Ekonomik Boya Grubu
  • Koyu Renkler İçin Ekonomik Boya Grubu

DİSPERS BOYALAR

  • Tekrarlanabilirliği Yüksek Boya Grubu
  • Yüksek Yaş Haslıklara Sahip Konsantre Dispers Boya Grubu