Kurumsal

TRANSQUA
  ⏱ Tahmini 2 dakika okuma!, 📅 13 Eylül 2020 Pazar

  TRANSQUA yardımcı kimyasal ürün gamı içerisinde; Tekstil Boyama, Baskı ve Yıkama proseslerinin Ön İşlem, Boyama, Ard İşlem ve Bitim İşlemlerinde gerekli olan tüm kimyasallar bulunmaktadır.

  Bu ürünler ihtiyaca göre farklı özellik ve konsantrasyonlarda üretilebilmektedir. Yüksek performans özelliklerine sahip ve köpüksüz ya da az köpüklü olarak üretildiği için çalışma kolaylığı sağlarlar. Markaların ve üreticilerin ekolojik ve performans kriterleri doğrultusunda sürekli iyileştirme prensibi ile hareket eden TRANSQUA, inovatif ürünler ile müşterilerine çözüm ortağı olurken, çevre ve insan sağlığına verilen zararı en aza indirecek şekilde gereken yatırımları yapmakta ve bu konulardaki ulusal ve uluslararası standartları takip edip uygulamaktadır.

  Kimyasallarımız *bluesign® gerekliliklerine uygun üretilirler *ZDHC MRSL ’inde listelenen öncelikli kimyasal gruplarındaki kimyasalları belirlenen sınırların üstünde içermezler. Tekstil ve giyim tedarik zincirini etkileyen mevzuatlarla birlikte otoritelerin ve markaların kısıtlı kimyasal listelerine (RSL’ler), Pozitif Listelerine ve Oeko-Tex® 100 standartına tam uyum gösterirler. Reach Yönetmeliği’nin Yüksek Önem Arz eden maddelerinin (SVHC), Alkilfenol ve etoksilatları (AP/APEOs), Klorlu aromatik bileşikleri (AOX) ve kabul edilebilir limit değerlerinin üzerinde formaldehit içermezler.

  bluesign® : Bluesign® standardı, tüm imalat sürecini göz önünde bulunduran ve çevreye etkiyi en aza indirip insan sağlığını korumayı amaçlayan, tekstil endüstrisi için bağımsız bir onay sistemidir.

  ZDHC MRSL : Zero Discharge of Hazardous Chemicals Manufacturing Restricted Substances List (Ağartıcı içermeyen tehlikeli kimyasallar üretimi yasaklı maddeler listesi).

  Oeko-Tex® 100 : Oeko-Tex® 100 standardı uluslararası bağımsız bir kuruluş tarafından uygulanan, çevrenin korunması ve ekolojiye uygunluk açısından tekstil ürünleri ve ilgili tüm işleme aşamalarındaki hammaddelere yönelik dünya çapında standart bir test ve sertifikalandırma sistemidir.

  REACH :Reach Yönetmeliği Uyarınca Yasaklar ve Kısıtlamalar;

  Kimyasalların kaydedilmesi, değerlendirilmesi ve yetkilendirilmesi hakkında çıkarılan REACH yönetmeliği, kimyasal imalatçılarına, ihracatçılarına, satıcılarına ve bunları takip eden kullanıcılara kapsamlı sorumluluklar yüklemektedir.